Pewnie niektórym z Was wydaje się że przygotowanie samochody ślubnego ogranicza się co najwyżej do umycia auta na automatycznej myjni, ale to tylko wtedy gdy jest ładna pogoda, bo gdy pada deszcz to po co i tak się ochlapie i ubrudzi. No i oczywiście do założenia kupionych przez młodych dekoracji. I tu Was zaskoczę, to stanowczo za mało.

      Pełne przygotowanie samochodu przez firmę która zajmuje się wypożyczanie aut zajmuje często do kilku godzin. Zaczyna się wszystko od dokładnego umycia samochodu, nie w myjni automatycznej, a najlepiej samemu ręcznie. Przy samochodach zabytkowych automatyczne mycie jest wręcz niemożliwe. A po drugie kto jak nie osoba ze szmatką wyczyści te piękne ale jakże trudne do umycia felgi szprychowe bądź inne detale pojazdu. Jeszcze tylko przetrzeć szyby i samochód z zewnątrz wygląda super. Przecież para młoda siedzi w środku samochodu, a więc i tam pasowało by posprzątać, trzeba zobaczyć czy gdzieś nie pojawiły, jeśli tak to trzeba je wybawić. W przypadku skórzanej tapicerki jest prostsze, w przypadku materiałowej trochę trudniejsze, ale możliwe. Z kwestii porządkowych to by było chyba tyle, następnym krokiem, a właściwie powinno się to zrobić na samym początku jest sprawdzenie stanu technicznego samochodu, sprawa dotyczy głównie samochodów zabytkowych, bo jak wiadomo potrafią być kapryśne. A wiadomo ze bezpieczeństwo to podstawa, nikt tez nie chciałby alby samochód zepsuł się na ślubie z powodu zaniedbania przez właściciela. Jeśli wszystko już mamy umyte, sprawdzone, to możemy przejść do założenia dekoracji. Najprostszą rzeczą jest założenie ozdobnych tablic rejestracyjnych, reszta jest już trudniejsza. Dlatego często zajmują się tym osobne firmy które dekorują samochód, albo wynajmują ozdoby które wystarczy zamontować na przyssawkach

      Reasumując, wypożyczanie samochodów to nie tylko praca w weekendy polegająca na przewiezieniu pary młodej do kościoła. Nie można zapominać ze trzeba się dobrze do tego przygotować, aby efekt końcowy był zamierzony, a para zadowolona z naszej usługi.