Czy każdy maże być kierowcą ślubnym?? Teoretycznie każdy kto posiada odpowiednie prawo jazdy na dany typ pojazdu ślubnego. Ale każdy jest dobrym szoferem. Czym powinien charakteryzować się dobry kierowca limuzyny ślubnej? Spróbujemy na to odpowiedzieć.

     Przede wszystkim kierowca powinien być kulturalną osobą, umiejącą się odpowiednio zachować przy parze młodej i gościach weselnych, w końcu to on będzie nam towarzyszyć w samochodzie. Odpowiedni strój jest bardzo mile widziany. Zazwyczaj jest to tradycyjny garnitur, ale coraz więcej szoferów dostosowuje swój strój to pojazdu. Stosuje ubranie z epoki w której był produkowany samochód, jeśli mówimy o pojazdach zabytkowych lub retro. Kolejna ważną cechą przy wyborze szofera jest jego znajomość topologi miasta bądź miejscowości w której będzie się poruszać. Bo chyba niema nic gorszego jak samochód ślubny który zabłądzi gdzieś w środku dużego miasta jakim jest np: Katowice czy Rybnik i nie będzie wiedzieć jak się z niego wydostać. Lub tez nie będzie umiał trafić do małej miejscowości która nie na każdej mapie widnieje. Ponadto musi być odporny na stres i wyrozumiały, bo wiadomo na różnych ludzi się w pracy trafia, a tym bardziej dla pary młodej ślub jest dużym przeżyciem i czasem ze stresu można się dziwnie zachowywać.

     Podsumowując, ta praca nie polega tylko na bezmyślnym przewiezieniu pary młodej z punktu A do punktu B. Trzeba się przyłożyć do tej pracy i poświęcić czas na odpowiednie przygotowanie siebie, jak i samochodu, bo utrzymanie go w porządku i sprawności tez należy do zadań kierowcy.